top of page

İSPANYA

          Burası Avrupa'nın denizlerinde yüzmeye geldiği ülke. Boğa güreşleri, arenaları, futbolu, Madrid ve Barcelona gibi marka şehirleri ile ünlü. İnsanların, daha doğrusu daha çok basının söylediği İspanyol ekonomisi iyi değil, İspanya da insanlar tembel siesta vs. uygulamalar var yalanlarına aldırmayın. İspanya da siesta yasaklı herkes çalışmak zorunda. Ekonomi de iyi durumda gıda fiyatları ucuz, insanlar mutlu ve huzurlu. Bu ülke gerçek Avrupa lı ! Ülke temiz ve düzenli. Caddeler, evler, şehirler tam bir mimari uyum içerisinde. Çünkü bu ülke dünyanın en iyi mimarlarını çıkartmış. Başta Antoni Gaudi olmak üzere !

          İşim gereği Almeria şehrine gitmiştim. Tabi bu arada bir kaçamak yaparak rüyalarımın şehri Barcelona'ya gitmiştim.

Barcelona İçin Tıklayın

Almeria İçin Tıklayın

          İspanya iklimi gereği tipik bir Akdeniz ülkesi. İklim açısından Türkiye'ye çok benziyor hatta iç bölgelere gittikçe Türkiye'de ki gibi karasal kuşağa geçiş başlıyor. Güneye doğru indikçe bizdeki Antalya iklimi baş gösteriyor. İspanya nüfusu ise 47 milyon seviyelerinde.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır ?

          Bilindiği üzere İspanya Avrupa Birliğine üye bir ülke. İspanya ya gitmek için Schengen vizesi almanız gerekiyor. İspanya vizesi için sizin belgelerinizi konsolosluğa kendisi gönderip işlemleri yapan pek çok şirket var. Bu şirketler 4A hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi vb. belgeleri sizden alıp bir hafta on gün içerisinde de vize nizi evinize yolluyor.

İspanyol Schengen vizesi almak Almanya gibi ülkelerden almaktan çok daha kolay. Bu vize ile Avrupanın diğer ülkelerini de gezebilirsiniz. Çünkü Schengen vizesi bütün AB üyesi ülkelerde geçerli. Ancak burada önemli olan ilk başta hangi ülkenin vizesini aldıysanız girişi oradan yapmanız gerekiyor. İspanya vizesi ile Polonya ya gitmeye kalkarsanız, Polonya ya giremeyebilirsiniz. Ancak ilk önce İspanya ya girdikten sonra Polonya ya giderseniz herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. 

bottom of page